План-конспект по Човекът и природата. Тема: В природонаучния музей (урок екскурзия). 4 клас
Продажна цена
Цена
40.00 лв
Редовна цена
Единична цена
per
План-конспект по Човекът и природата за 4 клас + илюстрации + снимки на урока от учебника и учебната тетрадка /подробно разработен/ - 15 страници
План-конспект
По Човекът и природата за 4 клас
Издателство: Просвета, стр. 94-95
Тема: В природонаучния музей (урок екскурзия)
Вид на урока: за затвърдяване на знанията
Цел на урока:
Образователни цели:
· Разграничава безгръбначни от гръбначни животни.
· Групира животните на насекоми, риби, земноводни, влечуги, птици и бозайници.
· Илюстрира с примери видовото разнообразие на животни в различни среди на живот (вода, суша).
· Разграничава естествени и изкуствени съобщества и хранителни взаимоотношения между организмите в тях.
· Назовава дейностите на човека, водещи до нарушаване на равновесието в природата, и мерките за нейното опазване.
· Описва резултатите от наблюдения на обекти от живата природа.
Възпитателни цели:
· Интерес към представители на групите животни.
Развиващи цели:
· Развитие на знанията на учениците за групиране на животните според устройството на тялото
· Развитие на знания за най-важните отличителни белези на групите животни.
Понятия:
· Безгръбначни животни
гръбначни животни
съобщество
Методи:
· Беседа
· Обяснение
· Наблюдение
· работа с учебника
Очаквани резултати:
· Разграничава безгръбначни от гръбначни животни.
· Групира живтните на насекоми, риби, земноводни, влечуги, птици и бозайници.
· Илюстрира с примери видовото разнообразие на животни и растения в различни среди на живот (вода, суша).
· Разграничава естествени и изкуствени съобщества и хранителни взаимоотношения между организмите в тях.
· Посочва приспособления на растения и животни към тяхната среда на живот.
· Назовава дейностите на човека, водещи до нарушаване на равновесието в природата, и мерките за нейното опазване.
· Описва резултатите от наблюдения на обекти от живата природа.
Нагледни средства:
· Учебник
· Ел.учебник
· Учебна тетрадка
· Картини на животни
Ход на урока:.................