Razrabotki

План-конспект по БЕЛ. Тема: Аз съм Българче. от Иван Вазов. за 4 възрастова група

Продажна цена Цена €10,00 Редовна цена Единична цена  per 

С включен данък.

Педагогическа ситуация по БЕЛ за 2 възрастова група - 8 страници  + илюстрации + снимка на ситуацията от познавателната книжка /подробно разработена ситуация/ 

Педагогическа ситуация

Възрастова група: IV възрастова група

Образователно направление: БЕЛ

Издателство: Клет, Програмна система „Изкуства“, страница 48, познавателна книжка № 2

Тема: Аз съм Българче. от Иван Вазов

Образователно ядро:

·       Възприемане на литературно произведение         

Цели:

Образователни цели:

·       Възприемане и разбиране на стихотворението „Аз съм българче“.

·       Осъзнаване, че живеем в държавата България.

·       Разбиране на думи с абстрактно значение: родина, народ, обич.

·       Свързване на литературния текст с илюстрацията.

·       Упражняване на графични умения чрез дорисуване по образец.

Развиващи цели

·       Развитие на слухово внимание и памет при слушане на художествен текст.

·       Развитие на свързана реч чрез отговори на въпроси и кратки изказвания.

·       Развитие на емоционално-ценностно отношение към родината.

·       Развитие на фината моторика при дорисуване.

Възпитателни цели

·       Формиране на чувство за принадлежност към България.

·       Възпитаване на гордост и уважение към българската природа и народ.

·       Насърчаване на положително отношение към художественото слово.

Ключови думи: България, родина, българче, народ, обич, природа, знаме

Очаквани резултати:

·       Възприема произведение от художествената литература.

·       Назовава държавата, в която живее.

·       Разбира и използва думи с абстрактно значение.

·       Дорисува илюстрация.

·       Свързва текст с илюстрация;

·       Дорисува графични елементи по образец.

Задачи:

Ядро: Възприемане на литературно произведение

·       Слуша стихотворението изразително.

·       Отговаря на въпроси по съдържанието.

·       Изразява лично отношение.

Ядро: Звукова култура

·       Открива думи със звук Б в текста (българче, България).

·       Произнася ясно думи от стихотворението.

Методи:

·       Игра

·       Демонстрация

·       Беседа

·       Упражнение

Игри:

·       „Къде живея?“

·       „Довърши стиха“

·       „Открий думата България“

·       „Какво виждаш на картината?“

·        „Ехо“

·        „Картина оживява“

 

Ход на ситуацията:.........................