План-конспект по БЕЛ. Тема: Пролет. за 3 възрастова група
Продажна цена
Цена
30.00 лв
Редовна цена
Единична цена
per
Педагогическа ситуация по БЕЛ за 3 възрастова група - 11 страници + илюстрации
Образователно направление: Български език и литература
Тема: Пролет
Цел:
Да се формират и развият речеви компетентности у децата , които да съответстват с нормите на книжовния български език.
Ядро: Свързана реч
- Съставяне на разказ по картинка. Съставяне на разказ по преживяна случка / разказ по памет/.
Ядро: Граматически правилна реч
- Съставяне на сложни съставни изречения по една опорна дума от картинка;
- Възприемане на въпрос и възпроизвеждане на отговор;
- Да употребява и образува правилно в речта си формите за множествено число.
Ядро: Звукова култура
- Да регулира интонационна изразителност на гласа;
- Да имитира звукове на посочени животни;
-
Да изговаря правилно думите с трудни звукове
Ядро: Речева култура
- Активизиране на познати думи;
- Обогатяване на речевата култура.
Ядро: Запознаване с художествена литература
- Възприемане на литературно произведение
- Пресъздаване на литературно произведение
- Изпяване на песен „Дъга“.
Очаквани резултати:
Ядро: Свързана реч
Преразказва разказ по памет с логически последователна свързана реч.
Ядро: Граматическа правилна реч
- Съставя сложни изречения със съюзи по една опорна дума ;
- Отговаря на зададен въпрос;
- Правилно употребява формите за множествено число.
Ядро: Звукова култура
- Интонационна изразителност ;
- Правилно имитиране на звукове на посочени животни;
- Правилно произношение на думите с трудни звукове.
Ядро: Речева култура
- Разбира и употребява познати думи ;
- Обогатява речника си като научава нови думи .
Ядро: Запознаване с художествена литература
- Припомняне на песента „Дъга“
- Запознаване с литературното произведение „Пролет“ от Дора Габе
- Изразява отношението си към литературно произведение и към постъпките на героите от него.
- Изпълнява изразително художествен текст.
- Контролира координацията на ръката и окото, за да развие фината моторика.
Методи:
- Наблюдение
- Беседа
- Обяснение
- Фронтален метод
Похвати в ситуацията:
- Указание
- Пояснение
- Обобщение
- Игрови похват
- Практически похват – анализиране
Средства:
Картини; малки карти с животни и предмети, кутия.
Ход на ситуацията:....................