Razrabotki

План-конспект по Математика. Тема: Броене, ориентиране. за 4 възрастова група

Продажна цена Цена €15,00 Редовна цена Единична цена  per 

С включен данък.

Педагогическа ситуация по Математика за 4 възрастова група - 11 страници  /подробно разработена/+ илюстрации + снимка на ситуацията от познавателната книжка

Педагогическа ситуация

По: Математика – за 4 възрастова група

Издателство: Моите приказни пътечки, Булвест 2000 с. 53, 21 седмица  

Тема: Броене, ориентиране.

Ядро:

·       Количествени отношения

·       Пространствени отношения           

Цели:

Образователни:

·       Да се упражни броенето и отброяването до 10.

·       Да се затвърдят уменията за сравняване на количества и множества.

·       Да се формират умения за групиране на обекти по един или два признака.

·       Да се развият умения за ориентиране в пространството (ляво–дясно, горе–долу, близо–далеч).

·       Да се упражни съпоставянето на фигури и техни отражения.

Развиващи:

·       Да се развиват логическото мислене и наблюдателността.

·       Да се стимулират пространствените представи и умението за ориентация.

·       Да се развиват вниманието и концентрацията при работа с различни задачи.

·       Да се усъвършенства координацията око–ръка при графични и практични дейности.

Възпитателни:

·       Да се възпитава интерес и положително отношение към математическите дейности.

·       Да се насърчава самостоятелност и увереност при решаване на задачи.

·       Да се формират навици за работа по правила и довършване на започнатото.

·       Да се развиват умения за сътрудничество и взаимопомощ.

Ключови думи: броене, количество, група, сравняване, повече, по-малко, равно, ляво, дясно, път.

Необходими материали:

·       Познавателната книжка „Моите приказни пътечки“, с. 53

·       Игра „Къщичките на Многознайко“

·       Демонстрационен материал (карти с числа до 10, изображения на обекти)

·       Оперативен материал (жетони, кръгчета, фигурки)

·       Табло / магнитна дъска (по желание)

Очаквани резултати:

·       Съпоставя и сравнява фигури и техни отражения, открива еднаквост и различност между тях.

·       Групира обекти по един или два признака.

·       Брои до десет, отброява предмети до десет, моделира количество (до десет), сравнява броя на обектите в две множества.

·       Сравнява обекти по техни признаци – дължина, широчина, височина.

Методи:

·       Игра

·       Демонстрация

·       Беседа

·       Упражнение.

Игри:

·       „Къщичките на Многознайко“

·       „Колко са?“

·       „Намери равните групи“

·       „По кой път?

 

Ход на ситуацията:.............