План-конспект по Математика. Тема: Деление с числото 6. /затвърдяване/. 2 клас
Продажна цена
Цена
€20,00
Редовна цена
Единична цена
per
План-конспект на урок по математика за 2 клас /подробно разработен/ + Творческа задача + Работел лист за домашна работа + Самостоятелна работа + снимка на урока от учебника - 17 страници
План-конспект
Тема:
Деление с числото 6
2 клас
Издателство: Бит и техника, страница 109
Тема на урока: Деление с числото 6
Тип на урока: Урок за затвърждаване на знанията, формиране на умения и навици
Времетраене: 40 минути
Цели на урока:
⮚ Образователни цели:
- да се затвърдят знанията при табличното деление с 6;
- да се затвърдят знанията за таблично умножение и деление с числата до 6;
- да се затвърдят уменията за изразяване на математически език на словосъчетанията „с .. пъти повече“ и „с повече“;
- да се затвърдят знанията за ред на действията ;
- да се затвърдят уменията за решаване на текстови задачи ;
- да се затвърдят знанията на учениците за моделиране на числов израз от съставна текстова задача.
⮚ Възпитателни цели:
⮚ Възпитаване на отговорности за самостоятелно решаване на задачите;
⮚ Усъвършенстване на умения за организиране на работата си;
⮚ Възпитаване на познавателна активност;
⮚ Възпитаване у учениците чувства за отговорност и качествено изпълнение на задачите.
⮚ Развиващи цели:
⮚ Да се развие математическото мислене на учениците;
⮚ Да се развие умения за учене, памет и внимание;
⮚ Да се развиват мисловните процеси и прилагането на теорията в практиката;
⮚ Да се развива наблюдателността, концентрацията и логическото мислене.
⮚ Очаквани резултати:
⮚ Учениците да овладеят алгоритмите за смятане – събиране, изваждане, умножение и деление;
⮚ Учениците да затвърдят знанията и уменията за пресмятане на числови изрази, в които освен действията събиране и изваждане са включени и действията умножение и деление ;
⮚ Учениците намират неизвестен множител, като използва зависимостта между компонентите и резултатите при умножение;
⮚ Учениците разбират отношенията „пъти повече“ и „пъти по -малко“;
⮚ Учениците да могат самостоятелно да решават различни видове задачи с числови и текстови операции;
⮚ Учениците да демонстрират логическо мислене, внимание и самостоятелност при решаване на задачи.
⮚ Използвани методи:
- беседа;
- обяснение;
- наблюдение;
- демонстрация;
- самостоятелна работа;
- упражнение;
- анализ.
⮚ Използвани нагледни средства и дидактически материали:
- учебник;
- нагледни дидактични средства;
- табла;
- работни листове.
⮚ Форми на работа:
- Фронтална;
- Индивидуална;
- Групова.
⮚ Външно-предметни интегративни връзки:
- Български език и литература;
- Родинознание;
- Изобразително изкуство.
Вътрешно-предметни интегративни връзки:
- Аритметични знания;
ХОД НА УРОКА:......................