Razrabotki

План-конспект по Математика. Тема: Еднакви и различни. за 4 възрастова група

Продажна цена Цена €10,00 Редовна цена Единична цена  per 

С включен данък.

План-конспект на педагогическа ситуация по Математика за 4 възрастова група - 9 страници /подробно разработена/ + илюстрации + снимка на ситуацията от познавателната книжка. 

Педагогическа ситуация

По: Математика – за 4 възрастова група

Издателство: Моите приказни пътечки, Булвест 2000 с. 46, 18 седмица  

Тема: Еднакви и различни

Ядро: Количествени отношения

Цели:

Образователни:

·       Да се формират умения за откриване на еднакви и различни обекти по признак (цвят, форма, брой).

·       Да се развие умението за установяване на закономерности при подреждане на обекти в редици и колони.

·       Да се затвърди разпознаването и съотнасянето на цифрите от 1 до 9 към съответните количества.

·       Да се упражни броенето до девет и сравняването на количества.

Развиващи цели:

·       Да се развива логическото мислене чрез сравняване, групиране и откриване на закономерности.

·       Да се развива наблюдателността при откриване на еднакви и различни обекти по различни признаци (цвят, форма, брой).

·       Да се стимулира умението за анализ и обобщение при подреждане на обекти в редици и колони.

·       Да се развиват математическите представи за количество, ред и поредност.

·       Да се усъвършенстват вниманието и концентрацията при изпълнение на игрови и практически задачи.

·       Да се развива координацията око–ръка и фината моторика при работа с учебни и игрови материали.

Възпитателни цели:

·       Да се възпитава интерес и положително отношение към математическите дейности.

·       Да се формира увереност в собствените възможности при решаване на задачи.

·       Да се насърчава самостоятелност и инициативност при изпълнение на поставените задачи.

·       Да се възпитава умение за спазване на правила при участие в игри.

·       Да се развива умение за сътрудничество и толерантност при работа в група.

·       Да се изграждат навици за довършване на започнатата дейност и отговорност към поставените задачи.

Ключови думи: еднакви, различни, редица, колона, закономерност, количество, броя, цифра

Необходими материали:

·       Познавателната книжка „Моите приказни пътечки“, с. 46

·       Игра „Моите съседи“

·       Демонстрационен материал (карти с цифри 1–9, цветя/жетони в различни цветове)

·       Оперативен материал (кръгчета, кубчета, цветя)

·       Игрови материали

·       Табло / магнитна дъска (по желание)

Очаквани резултати:

·       Открива закономерности при подреждане на обекти в редици.

·       Открива закономерности при подреждане на обекти в колони.

·       Разпознава и съотнася цифрите на числата едно, две, три, четири, пет, шест, седем, осем и девет към съответните количества.

·       Разпознава цифри.   

Методи:

·       Игра

·       Демонстрация

·       Беседа

·       Упражнение.

Игри:

·       „Намери еднаквите“

·       „Кое е различното?“

·       „Подреди по правило“

·       „Моите съседи“

 

 

Ход на ситуацията:...............