Razrabotki

План-конспект по Математика. Тема: Сравняване. за 4 възрастова група

Продажна цена Цена €15,00 Редовна цена Единична цена  per 

С включен данък.

Педагогическа ситуация по Математика за 4 възрастова група - 10 страници  /подробно разработена/+ илюстрации + снимка на ситуацията от познавателната книжка

Педагогическа ситуация

По: Математика – за 4 възрастова група

Издателство: Моите приказни пътечки, Булвест 2000 с. 47, 19 седмица  

Тема: Сравняване

Ядро: Количествени отношения

Цели:

Образователни:

·       Да се формират умения за сравняване на количества в две предметни групи.

·       Да се упражни установяването на отношенията „повече“, „по-малко“, „толкова – колкото“.

·       Да се затвърди умението за съотнасяне на количества чрез моделиране (плочки, кръгчета, пръчици).

·       Да се упражни разпознаването на еднакви обекти по форма, цвят и брой.

Развиващи:

·       Да се развива логическото мислене чрез анализ и сравнение.

·       Да се стимулират наблюдателността и вниманието при откриване на прилики и разлики.

·       Да се развиват уменията за броене и сравнение в практическа игрова ситуация.

·       Да се усъвършенства координацията око–ръка при работа с оперативен материал.

Възпитателни:

·       Да се възпитава интерес и положително отношение към математическите дейности.

·       Да се насърчава самостоятелност и увереност при изпълнение на задачите.

·       Да се формира умение за спазване на правила при участие в игри.

·       Да се развиват умения за работа в екип и взаимно изслушване.

Ключови думи: сравняване, повече, по-малко, равно, еднакви, количество, група

Необходими материали:

·       Познавателната книжка „Моите приказни пътечки“, с. 47

·       Игри: „Къщичките на Многознайко“, „Моите съседи“

·       Демонстрационен материал (плочки от конструктор, топки, пръчици)

·       Оперативен материал за всяко дете

·       Игрови материали

·       Табло / магнитна дъска (по желание)

Очаквани резултати:

·       Сравнява количеството в две предметни групи.

·       Открива два обекта, с които са моделирани равни количества.

·       Открива еднакви обекти.     

Методи:

·       Игра

·       Демонстрация

·       Беседа

·       Упражнение.

Игри:

·       „Къщичките на Многознайко“

·       „Моите съседи“

·       „Кое е повече?“

·       „Намери еднаквите“

 

Ход на ситуацията:................