Razrabotki

План-конспект по Околен свят. Тема: Вкъщи и на улицата. за 4 възрастова група

Продажна цена Цена €15,00 Редовна цена Единична цена  per 

С включен данък.

План-конспект на педагогическа ситуация по Околен свят за 4 възрастова група - 10 страници /подробно разработена/ + илюстрации + снимка на ситуацията от познавателната книжка. 

Педагогическа ситуация

Възрастова група: IV възрастова група

Образователно направление: Околен свят

Тема: Вкъщи и на улицата

Източник: „Моите приказни пътечки“, Булвест 2000, познавателна книжка, с. 35

Седмица: 19

Ядро: СЗС – Социална и здравословна среда

Цели

Образователни цели:

·       Да затвърди знанията за правилата за безопасно поведение у дома и на улицата.

·       Да изясни опасностите в обкръжаващата среда – предмети, дейности и поведения.

·       Да формира умения за разпознаване на безопасно и опасно поведение.

Развиващи цели:

·       Да развива уменията за наблюдение, анализ и правилна преценка на ситуации.

·       Да развива речевите умения чрез описание и разказ.

·       Да стимулира самостоятелното мислене и вземането на решения.

Възпитателни цели:

·       Да възпитава отговорност към собственото здраве и безопасност.

·       Да формира навици за спазване на правила и дисциплина.

·       Да насърчава увереността да търси помощ при необходимост.

Необходими материали:

·       Познавателна книжка по „Околен свят“, с. 35

·       СЛЗ „Сама у дома“ – куклен етюд

·       Подходящи текстове и илюстрации по темата

·       Дидактическа игра „Погледни и разкажи“

·       Магнитна дъска / табло

Очаквани резултати:

·       Разбира и демонстрира необходимото поведение при спазване на правила, когато е на улицата, в заведение за хранене, на място на отдих, на място за развлечение.

·       Назовава опасностите (предмети, дейности, поведения) в обкръжаващата го среда.

·       Умее да търси и намира помощ, когато има нужда от нея.           

Методи:

·       Игра

·       Демонстрация

·       Беседа

·       Упражнение

Игри:

·       „Погледни и разкажи“

·       „Безопасно или опасно?“

·       „Кой може да помогне?“

 

Ход на ситуацията:.............