Razrabotki

План-конспект по Околен свят. Тема: Топлината и живите същества. за 4 възрастова група

Продажна цена Цена €17,00 Редовна цена Единична цена  per 

С включен данък.

План-конспект на педагогическа ситуация по Околен свят за 4 възрастова група - 11 страници /подробно разработена/ + илюстрации + снимка на ситуацията от познавателната книжка. 

Педагогическа ситуация

Възрастова група: IV възрастова група

Образователно направление: Околен свят

Тема: Топлината и живите същества

Източник: „Моите приказни пътечки“, Булвест 2000, познавателна книжка, с. 34

Седмица: 18

Ядро: СПНО – Светът на природата и неговото опазване

Цели

Образователни цели:

·       Да формира представи за източниците на топлина и светлина (слънце, огън, печка).

·       Да изясни значението на топлината за хората, животните и растенията.

·       Да запознае децата с необходимостта от топлина през различните сезони.

Развиващи цели:

·       Да развива уменията за наблюдение, сравнение и причинно-следствено мислене.

·       Да развива речта чрез обяснение, описание и разсъждение.

·       Да стимулира логическото и екологично мислене.

Възпитателни цели:

·       Да възпитава отговорно и безопасно поведение при използване на източници на топлина.

·       Да формира грижовно отношение към живите същества.

·       Да насърчава внимателност и предпазливост при игра.

Необходими материали:

·       Познавателна книжка по „Околен свят“, с. 34

·       Снимки/картини на растения и техните потребности (слънце, вода, почва)

·       Дидактическа игра „Топло – студено“

·       Демонстрационни картинки: слънце, свещ, печка

·       Табло или магнитна дъска

Очаквани резултати:

·       Разбира значението на топлината за живота на растенията, животните и хората.

·       Разпознава основни източници на топлина и светлина.

·       Осъзнава потребностите на растенията през различните сезони.

·       Проявява внимание и безопасно поведение при работа и игра.

Методи:

·       Игра

·       Демонстрация

·       Беседа

·       Упражнение

Игри:

·       „Топло – студено“

·       „Кой източник е подходящ?“

·       „Грижа за растенията“

 

Ход на ситуацията:..............