План-конспект по Математика. Тема: Умножение и деление с числото 6 - упражнение. за 2 клас
Продажна цена
Цена
20.00 лв
Редовна цена
Единична цена
per
План-конспект на урок по математика за 2 клас + илюстрации - 8 страници
Издателство: Булвест 2000
1.Тема: Умножение и деление с числото 6. Упражнение
2.Вид на урока: За затвърдяване.
3.Цели:
-Затвърдяване на механизма за съставяне на таблицата за умножение с числото 6, както и деление с 6;
-Затвърдяване на умения за пресмятане на произведения, когато единият множител е 6;
-Практическо осмисляне на делението с 6;
-Разбиране и затвърдяване на зависимостта между предходното и следващото произведение в таблицата с числото 6;
4.Задачи:
4.1. Образователни:
-Затвърдяване на знания и умения за извършване на действията умножение и деление с числото 6;
-Създаване на мотивация за бързо и вярно усвояване на табличното умножение с числото 6, както и деление с 6;
-Затвърдяване на умения за разбиране на словосъчетанието „…пъти по…“ и „...пъти по – малко“ операциите умножение и деление;
4.2.Възпитателни:
-Възпитаване на положителна мотивация за овладяване на нови знания и прилагането им в различни ситуации;
- Формиране на положително отношение към математическите знания и ползата от тях;
4.3. Развиващи:
-Развиване на памет, внимание, въображение, мислене и съобразителност;
5.Очаквани резултати:
5.1.На равнище понятия ученикът:
-разбира механизма на съставяне таблицата за умножение с 6, както и деление с 6;
-правилно назовава компонентите на действие умножение;
-правилно назовава компонентите на действие деление;
-осъзнава значението на релацията „…пъти по…“ и правилно борави с нея;
-осъзнава значението на релацията „....пъти по – малко...“ и правилно борави с нея;
5.2.На равнище умения ученикът:
-пресмята произведения с множител 6;
-пресмята количества, групирани по 6;
-прилага разместителното свойство;
-решава текстови задачи и съставя числови изрази с повече от едно аритметично действие;
-пресмята частни с делител 6;
5.3.На равнище отношения ученикът:
-свързва математическото действие с житейски ситуации;
-проявява интерес и желание за участие в различни игри;
-изгражда положително отношение към учебния труд, желание и воля за преодоляване на трудностите;
6.Методи на работа: словесни, нагледни, игрови.
7.Средства: за онагледяване, за самостоятелна работа и контрол, мултимедия.
8.Подходи: действен, интерактивен, проблемен.
Ход на урока:..................
Литература:
Изд. Булвест 2000