Razrabotki

План-конспект по БЕЛ. Тема: Членуване на съществителни имена от мъжки род единствено число /упражнение/. 4 клас

Продажна цена Цена €15,00 Редовна цена Единична цена  per 

С включен данък.

План-конспект по БЕЛ за 4 клас /подробно разработен/ + снимка на урока от учебника - 14 страници 

План-конспект на урок по БЕЛ

Тема: Членуване на съществителни имена от мъжки род единствено число

4 клас

 

Издателство: Булвест 2000, страница 57.

Тема: Членуване на съществителни имена от мъжки род единствено число

Тип на урока: Упражнение

Цели на урока:

Образователни:

·       Открива членувани съществителни имена и обяснява правописа.

·       Членува съществителни имена от м.р. ед.ч. по образец.

·       Избира членувани съществителни имена и съставя изречения.

·       Прави проверка на членуването на съществителни имена.

·       Съставя самостоятелно изречения по картини и обяснява членуването на съществителни имена.

Развиващи:

·       Развива умения за логическо мислене и езикова аргументация.

·       Усъвършенства уменията за устна и писмена реч.

·       Развива наблюдателност и умения за работа с текст и илюстрация.

Възпитателни:

·       Възпитава внимателно отношение към родния език.

·       Формира езикова култура и отговорност към книжовния български език.

·       Възпитава внимание към правилния писмен изказ.

·       Насърчава активното участие и диалога учител–ученик.

·       Насърчава активното участие и самостоятелната работа.

Очаквани резултати:

·       Може да членува правилно с пълен и кратък определителен член.

·       Обяснява защо думите се членуват с пълен или кратък определителен член и как може да се докаже правилният правопис.

·       Умее да открива грешки при членуването с помощта на думите той и него и да ги поправя.

Методи и похвати:

·       четене с разбиране;

·       беседа;

·       работа с илюстрация и текст;

·       откриване на информация в текст;

·       устни и писмени упражнения;

·       самостоятелна работа.

Средства:

·       учебник по БЕЛ – Булвест 2000, стр. 57;

·       дъска и маркери;

·       работен лист;

·       илюстрациите към упражненията.

 

Ход на урока:................